Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Yakakent Belediyesi tarafından organize edilen “48. Kültür Sanat ve Deniz Oyunları Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.
Yakakentlilerin doyasıya eğlendiği Kültür Sanat ve Deniz Oyunları Festivali’nin gündüz bölümünde, yüzme, halat çekme, denizde ördek yakalama ve yağlı direk yarışmaları yapıldı. 300 metrelik yüzme etabında Sukutay Sıy birinci oldu. Çekişmeli geçen gençler ve büyükler halat çekme yarışlarında yarışmacılar kazanmak için ellerinden geleni yaptı. Renkli görüntülerin yaşandığı yarışmada Liman Kooperatifi takımı birinciliği elde etti. Denizde ördek yakalama yarışmasında, yüzücüler ördeği yakalamak için büyük çaba sarf etti. Emin Han Gürsoy denizde ördeği yakalarken, yağlı direk yarışmasında ise yarışmacılar zor anlar yaşadı. 20 yarışmacının katıldığı yarışmada Eren Yener bayrağı alarak şampiyon oldu.
Etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Meydanında “Yakakent Türk Somonu Şöleni” yapıldı. Izgaralarda pişirilen bir Somon balığı vatandaşlara ikram edildi. Kaymakamımız Abdüssamed Kılıç ve Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma ekmek arası balık ikramında bulundu. Yapılan ikramın ardından yazar Hasan Yiğit ve Elif Ebru Batı Wibreew okurlarıyla bir araya geldi.

İlçemizde çeşitli branşlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren sporculara ilçe protokolü tarafından plaket ve madalyalar takdim edildi.

Günün sonunda sahneye çıkan RANDOM ve KOLİVA grupları büyük beğeni topladı. Meydana toplanan yüzlerce kişi müzik eşliğinde oynayarak gönüllerince eğlendi.


Haber Resimleri