Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sembolik olarak yapılan makam devir teslim töreni, bu yıl da renkli bir törenle gerçekleştirildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sembolik olarak yapılan makam devir teslim töreni, bu yıl da renkli bir törenle gerçekleştirildi.
İlçemiz Erdoğan Cebeci İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencileri Yağız Efe Ak, Beyzanur Ağaçdiken, Zeynep Danacı, Belediye Başkanlığı makamını Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma’dan devralarak, Yakakent’in yeni Belediye Başkanları oldular.
Her yıl geleneksel olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile yönetimi ele alan çocuklar, bu yıl da makam devir teslim töreni ile başkanlık koltuğuna oturdular.
Yakakent İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Çiçek ve Erdoğan Cebeci İlköğretim Okulu Müdürü Mesut Önay ile birlikte Yakakent Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden İlkokul öğrencileri, bu özel günde Yakakent’in yeni belediye başkanları oldular.
Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma’dan makamı devralan küçük Başkanlar, tavırları ile siyasete ve makam bilincine hiç de uzak olmadığını gösterdi. Yeni Başkanlar Yakakent için yapmayı hedefledikleri çalışmalarını anlattılar.
Yakakent Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma ise; öğrencilerin ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ederken; “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bizler için çok önemli… Onlar, şimdi temsili olarak oturdukları bu koltuklara gelecekte hak ederek oturacaklar şimdiden onların iyi yetişmiş memleket ve dünya problemlerine vakıf milli ve manevi değerlere aşina bir nesil olarak eğitim almaları için elimizden gelen gayreti sarf etmeliyiz.” dedi.


Haber Resimleri