Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma, YADEF’in katkılarıyla Merkez Mahallesinde İftar programı düzenledi.
Her gün ayrı bir programda vatandaşla iftar eden Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, son olarak Merkez Mahallesi sakinleri ile iftarda buluştu.
Başkan Hüseyin Kıyma, Merkez Mahallesinde iftara gelen vatandaşları selamlayarak davete katılımları nedeni ile teşekkür etti.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan İftar yemeği sonrası konuşmalara geçildi.
İlçe Kaymakamı Sayın Selin Sarı İftar Programını organize eden Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma’ya, YADEF’e ve tüm katılımcılara teşekkür ederek halkımızın Ramazan Bayramını kutladı.
Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma; iftar sonrası yaptığı konuşmada birlikte iftar etmenin güzelliğini hep beraber yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Bu akşam Merkez Mahallemizde buluştuk. Ramazan ayı ve seçim çalışmaları nedeni ile malum herkeste bir telaş var, kendiliğinden oluşan bir yoğunluk var.
Bu yoğunluk içerisinde birbirimize en azından iftar ve sahurlarda vakit ayırarak, birbirimizle buluşarak Ramazan’ın verdiği huzuru içimizde yaşamaya çalışıyoruz.
Bu akşam gönül soframıza desteği ile bizleri onurlandıran ve büyük katkısı olan YADEF Genel Başkanımız Sayın Hasan İnce beye ve YADEF’e bağlı derneklerimize teşekkürlerimi sunuyorum.
Ayrıca bu akşam aramızda Milletvekilimiz Adayımız Gençliğin ağabeyi Sayın Caner Göktepe’de var. Kendileri de 24 Haziran seçimleri ile ilgili olarak sizlere bilgilendirme yapacaklar. Ben sözlerimi burada noktalarken bizleri bu akşam kırmayıp davetimize gelerek mutlu ettiğinizi belirtmek isterim.
İnşallah iki bayram yaşayacağız. Bu konuda hiç şüphemiz yok. Biri Cuma günü Ramazan Bayramı diğeri de 24 Haziran günü ve gecesi olacak inşallah. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti sizlerin büyük teveccühleri ile inşallah Başkanlık sisteminde sorunsuz ‘Yola Devam’ diyecek” dedi.
Daha sonra söz alan Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Sayın Caner Göktepe ise iftar programı nedeni ile Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma’ya ve YADEF’e teşekkür etti. Türkiye’nin bir dönemece yaklaştığını bu konuda hassas olmak gerektiğinin altını çizen Sayın Göktepe konuşmasını şöyle sürdürdü: “24 Haziran’ın bir daha dönüşü ve telafisi yok. Birileri çıkmış bir şeyler anlatıyor. Biz doğrusunu anlatalım ki vatandaşımızın kafasında eksik bir şey kalmasın. Cumhurbaşkanı hükümet sistemi ile ilk seçimimizi gerçekleştiriyoruz.
Parlamenter sistemi 16 Nisan’da siz tarihe gömdünüz. Parlamenter sistemde bu ülkede 1960 darbesi oldu. Halkın oyuyla seçilen başbakan ve bakanlar asıldı. On yıl sonra 1980 darbesi oldu. 28 Şubat’ı yaşadık. O süreçte başka girişimler de oldu. İçimizde belki de o yıllarda mağdur olanlar bile vardır. Ablalarımız, Annelerimiz ve Kız kardeşlerimiz başörtüleri ile okullara alınmadı. Eller öpülesi Asker annelerimiz kışlalara alınmadı. Sağlık Karnesinde başı kapalı olduğu için 80 yaşındaki nenemiz hastanede tedavi edilmedi.
Bunları unutmadık değil mi? 17-25 Aralık Hukuk darbe girişimi, 15 Temmuz hain darbe girişimi hep parlamenter sistemi içerisinde oldu. Millet olarak bu süreçleri biz bir daha yaşamak istemiyoruz. Onun için sizlerden güçlü desteğinizi istiyoruz” dedi.
Konuşmaların plaket takdiminin ardından İlahi eşliğinde Semazen gösterimi yapıldı.
Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma ve YADEF Genel Başkanı Hasan İnce’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Gönül sofrası İftar programına Ak Parti Samsun Milletvekili Adayı Sayın Caner Göktepe’nin yanı sıra, Ak Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Yakakent İlçe Kadın Kolları Başkanı Saliha Korkmaz, Büyükşehir Meclis Üyesi Turan Çakır, Samsun İli Yakakent İlçesi Karaaba Çöküyan Mahallesi Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ramazan Albayrak, İstanbul Yakakent ve Alaçamlılar Derneği Başkanı Kudret Tek, Samsun Yakakent Büyükkırık Derneği Başkanı Hamit Korkmaz, Yakakent İlçesi Sarıgöl Köseli Mahallesi Derneği Başkanı Naci Mete, Samsun Yakakent Kozköy Mahallesi Derneği Başkanı Ahmet Koç, Yakakent Çepni Mahallesi Derneği Başkanı Esat Şahin, Samsun Yakakent Darıca Yakakent’liler Derneği Başkanı İlhan Korkmaz, Samsun Yakakent’liler Çevre Köyleri Derneği Başkanı Harun Ay, Samsun Yakakent Uzunkız Yayla Derneği Başkanı Aydın Coşkun, Maltepe İnşaat Ustaları Derneği Başkanı Aydın Köse, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Amiri Murat Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Demir, 2018 Yılı Yakakent Belediyesi Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri ve Karakucak Güreşleri Ağası Birol Korkmaz, önceki Dönem AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Mehmet Gençoğlu, AK Parti Yakakent İlçe teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Haber Resimleri