Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

İlçemizi daha güvenli bir hale getirmek, suç ve suçlularla mücadele ve kuralların uygulanması ve denetimi amacı ile İlçemizde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Mobil Elektronik Sistem Entegrasyon (MOBESE) sistemi kurulmaya başlandı.

İlçe merkezi ve ilçenin giriş çıkışı MOBESE kameraları ile kontrol edilecek olup ilçemizin 11 ayrı noktasına kamera monte edilmeye başlandı. İlçe girişi ve çıkışına 2 adet plaka tanıma sistemi (PTS) ile kritik bölgelere takılacak 9 Mobil Elektronik Sistem Entegrasyon (MOBESE) kameraları, İlçe Emniyet Amirliğimiz tarafından 7/24 takip edilecektir.

Kısa bir süre içinde hizmete girecek olan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyon (MOBESE) sisteminin, yüksek teknolojiye sahip, gece görüşü, hız, radar sistemi, plaka ve yüz tanımı özelliklerinin mevcut bulunacağı belirtildi.

Yakakent İlçe Emniyet Amiri Murat SARI, “Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından suç ve suçlularla mücadele için ilçenin merkezi noktalarına 9 adet MOBESE kamerasının yerleştirilmesi için çalışmalar başlatıldı. İlçe güvenliği için 7 adet sabit ve hareketli ve 2 PTS kameraları yerleştiriliyor. İlçemize bu sistemi kurmak için yapılan girişimler sonucunda genel müdürlüğümüz tarafından ihale yapıldı. Gece görüşü, hız, radar sistemi, plaka ve yüz tanımı özelliklerinin mevcut olacağı Mobil Elektronik Sistem Entegrasyon (MOBESE) sistemiyle güvenli olan Yakakent ilçemiz daha da güvenli hale gelecek

Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin KIYMA yaptığı açıklamada; “Yakakent’te güvenlik konusu önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu amaçla uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz Mobil Elektronik Sistem Entegrasyon (MOBESE) kameraları ilçemize geliyor. Güçlü caydırıcılığı olan bu sistem sayesinde hem emniyet mensuplarımızın işi kolaylaşacak, hem de ilçemiz 7/24 kontrol altında olacak. Bu sistem sayesinde ilçemiz daha güvenli ve trafik hatalarının daha az olduğu bir konuma gelecektir. Özellikle hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı bir özellik teşkil edecek olan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyon (MOBESE) kameraları ilçemize güvenlik anlamında büyük bir fayda sağlayacak. İlçemizin belirlenen noktalarına taşeron Firma tarafından kameralar monte edilecek ve kısa sürede bütün işlemler sona ererek tam kapasite çalışmaya başlayacak. İlçemize hayırlı olsun


Haber Resimleri