Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Yakakent Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği 2. “Yurttan Ezgiler” konseri izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Yakakent Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği 2. “Yurttan Ezgiler” konseri izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Yakakent Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, kültür etkinlikleri kapsamında düzenlediği konserde seslendirdiği türkülerle gönülleri mest etti.

Yakakent Kozköy Ortaokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen Türk Halk Müziği Korosu vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Şef Şehnaz Semerci yönetimindeki koro, yurdumuzun çeşitli yörelere ait olan birbirinden güzel eserleri ilçemiz halkı için seslendirdi. Koronun söylediği türkülerin yanı sıra, saz sanatçıları tarafından icra edilen taksimler de konsere renk katarak dinleyicilerden tam not aldı.

Gecede yurdumuzun çeşitli yörelere ait olan birbirinden güzel 30 adet eseri başarı ile seslendiren koro, zaman zaman sahneyi solo performanslara bıraktı. Hareketli türkülerle salondaki coşku artarken, vatandaşlar alkışları ile türkülere eşlik etti.

Konser sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma; “Bizlere bu güzel akşamı yaşadıkları için en başta Koro Şefi Şehnaz Semerci’ye, Sinop Belediyesi konservatuarı saz ekibinden Murat İlkılıç’a, Korhan Kaymakkavak’a ve Görsev Yavuz’a, İlçemiz Karaaba Ortaokulu Müdürü Dursun Gül’e, Yakakent Belediyesi Konservatuarı Gitaristi Batuhan Baş’a, Yakakent Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu Topluluğuna ve emeği geçenlere tek tek teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından protokol tarafından Şef Şehnaz Semerci’ye, Sinop Belediyesi konservatuarı saz ekibinden Murat İlkılıç’a, Korhan Kaymakkavak’a ve Görsev Yavuz’a, Yakakent Belediyesi Konservatuarı Gitaristi Batuhan Baş’a ve Koro topluluğuna plaket ve sertifika verilip, hatıra fotoğrafı çekinilmesiyle program son buldu.

Düzenlenen etkinliğe Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma ve ailesi, İlçe Kaymakamı Sayın Bahar Kaya, İlçe Garnizon Komutanı J. KD. Bçvş. Gürkan Demir, İlçe Müftüsü Cemalettin Gezgiç,  AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, AK Parti Yakakent eski İlçe Başkanı Mehmet Gençoğlu ve eşi, Yakakent Belediyesi Büyükşehir Meclis üyesi Turan Çakır, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler Belediyemiz Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Haber Resimleri