Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

İlçemize doğalgaz dağıtım şebekesi yapımı hususunda Belediyemiz tarafından uzun süredir devam eden çalışmalarda artık sona gelindi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Samsun Milletvekilimiz Sayın Çiğdem KARAASLAN ve Orhan KIRCALI’nın bölgemizi ziyaretleri sırasında Belediye Başkanımız tarafından konu gündeme getirilmiş, Yakakent’e doğalgaz dağıtım hizmeti verilmesi hususunda en kısa surede çalışmalara başlanacağının sözü alınmıştı.

Devamında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) yetkilileri ile yapılan görüşmeler ve girişimler sonucunda İlçemize dair doğalgaz dağıtım lisansı, (EPDK) Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 17.10.2019 tarih ve 8887-2 sayılı Kurul Kararı ile, AKMERCAN Delta Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin lisans alanına dâhil edilmiştir.

Yetkili Firmanın Bölge Müdürü Mustafa SEZEN ve diğer yetkilileri ile 20.11.2019 Çarşamba günü Belediyemizde yapılan toplantıda sürecin işleyişi ve izlenecek yol haritası değerlendirilmiştir. Daha önce AKMERCAN Delta Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile doğalgaz çalışmasından sonra,yolların üst yapısı konusunda protokol imzalanmış olup, 2020 yılında İlçemizde Doğalgaz çalışmalarının başlaması planlanmaktadır.

Uzun uğraşılar sonucu gelinen bu noktada Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA konu ile ilgili yaptığı açıklamada; göreve geldiğimiz 2014 yılından bugüne kadar Yakakent için hayati önem taşıyan doğalgaz konusunda, nihayet sona geldik. İlçemize ve İlçe halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu hizmetin İlçemize kazandırılmasında ilk günden beri emeği ve katkısı olan başta önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem KARAASLAN, AK Parti Samsun Milletvekillerimiz Sayın Orhan KIRCALI, Fuat KÖKTAŞ, Yusuf Ziya YILMAZ, Ahmet DEMİRCAN ve AK Parti İl Başkanlığı Yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese Yakakent halkı adına çok teşekkür ediyorum.” Dedi.