Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Yakakent Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve Tarım Arazilerinin Etkin Kullanılması Projesi ( TAKEP) kapsamında desteklenen “Gelecek Nesilleri Sağlıkla Beslemeli Projesi” nde, bölgemizde yetiştirilen Kavılca (Siyez) buğdayını organik tarım prensipleri doğrultusunda üretilebilmesi için 30 ton organik gübre dağıtımını gerçekleştirildi. Programa İlçe Kaymakamımız Abdüssamed Kılıç, Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nail Kırmacı ile Şube Müdürleri, Yakakent İlçe Müdürü Osman Akman, Ziraat Odası Başkanı Şenol Acar, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Törenden konuşan Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma; “Birkaç yıldır sürdürdüğümüz organik siyez buğday projemiz doğrultusunda saha incelemelerine ve halk bilgilendirme toplantılarına başlamıştık. Ata tohumu olarak bildiğimiz ve diğer buğdaylara nazaran daha yüksek besleyiciliği ile öne çıkan siyez, son yıllarda organik pazarda yerini alarak ülkemizde ve dünyada aranan kıymetli bir ürün haline geldi. Yakakent Belediyesi olarak bu bilinçle üzerinde çalıştığımız siyez buğdayı için gerekli incelemeler yaptırılmış, üretimini ve popülerliğini arttırmak, markalaşma yolundaki projemizi hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda, Yakakent Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Kavılca (Siyez) buğdayını organik tarım prensipleri doğrultusunda üretilebilmesi için çiftçilerimize 30 ton organik gübre dağıtımını gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim bereketli hayırlı eylesin” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükkırık ve Sarıgöllü 34 çiftçimize 30 ton organik gübre dağıtımını yapıldı. Daha sonra protokol üyeleri ve çiftçiler gübreleri toprakla buluşturdu.


Haber Resimleri