Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Samsun Valimiz Sn. Doç. Dr. Zülkif Dağlı bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere ilçemize ziyarette bulundular.

İlçemizde kamu kurumlarımızca yürütülen hizmetler, Kovid-19 vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve alınan tedbirlerin görüşüldüğü değerlendirme toplantısı, Valimiz Sn. Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Kaymakamımız Fatih Eroğlu, Belediye Başķanımız Hüseyin Kıyma ve ilçe Kurum Müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eş-dost, akraba, hasta, taziye vb. ziyaretlerin bu dönemde kesinlikle yapılmaması gerektiğini belirten Sn.Valimiz, ‘Vaka sayılarında yaşanan artışın önüne geçebilmek adına toplumun tamamına sorumluluk düşüyor. Başta sağlık çalışanlarımız, kolluk kuvvetlerimiz olmak üzere hep birlikte koronavirüse karşı bir mücadele veriyoruz.

Kovid-19 haritasında kırmızı kategoride bulunan ilimizin görünümünü maviye yükseltmek ve sosyal hayatı bir an önce normale döndürmek bizlerin elinde, Samsunlu hemşehrilerimizin desteği olmadan bu mücadeleyi başarıya ulaştıramayız.’ dedi.

Ardından protokol Yakakent 100. Yıl Ortaokulu’nda kurulan ‘Robotik Kodlama Atölyesi’nin açılışını, İlçemize oluşturulan otobüs kütüphanemizin açılışını ve Yakakent Diyanet Gençlik Merkezi açılışını gerçekleştirdiler.Ziyaretler kapsamında Yakakent Orman Şefliği tarafından ilçemiz 100. Yıl Ortaokulunda düzenlenen tohum dikim etkinliğine katılım sağladılar. Sonrasında İlçemizde, kadınların girişimcilik kabiliyetlerini artırmak, ekonomide bir aktör olarak yer almaları temin etmek, kendi aralarında dayanışmalarını ve ilçeye özgü ürünlerin markalaşmasını sağlamak amacıyla kurulan Yakakent Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifine ve 7-12 yaş grubu çocukların sosyal, ahlak ve fiziksel gelişimi maksadıyla açılan, Yakakent Gelişin Gelişim Proje salonuna ziyarette bulundular.


Haber Resimleri