Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Arnavutluk’ta 23-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonasında 97 kg da Dünya 2. cisi olan Mustafa OLGUN için Yakakent Kaymakamlığı, Yakakent Belediyesi ve Yakakent Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile ilçe Cumhuriyet Meydanında karşılama töreni düzenlendi. Uzun araç konvoyu ve meşalelerle ilçeye giriş yapan Olgun’u davul zurna eşliğinde yoğun bir kalabalık ilçe meydanında karşıladı. İlk olarak Yakakent Kaymakamımız Abdüssamed Kılıç ve Yakakent Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma’yı makamında ziyaret eden Olgun daha sonra protokol üyeleri ile birlikte tören alanına geçiş yaptı.
Törende konuşan Kaymakamımız Abdüssamed Kılıç, Türk halkı olarak sevinç ve gururu bir arada yaşadıklarını, elden edilen başarıdan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.
Ardından konuşan Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, Yakakent Belediyesi’nin özellikle güreş sporuna büyük destek verdiğini, alınan başarı ile Türk halkı ve Yakakentli hemşehrilerimiz gururu ve sevinci yaşadıklarını ifade etti.
Başkanımız Hüseyin Kıyma konuşmasında şunları söyledi;
“Ata sporumuz olan güreşe verdiğimiz önem ve emeklerin meyvesini almanın gururunu yaşıyoruz. Mustafa kardeşimizin göstermiş olduğun başarı bizlerin yüreklerini kabarttı ve Türk halkını büyük bir şekilde gururlandırdı. Şahsım, Yakakentli vatandaşlarımız ve tüm Türk Milleti adına kendisinden Allah razı olsun. Emeği geçen, katkıda bulunan ve destek veren herkese buradan teşekkür etmek istiyorum. Gururumuzsun. Bundan sonraki turnuvalarda da başarılarını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, Dünya 2.cisi Mustafa Olgun’a Cumhuriyet altını takdim ederek başarılar diledi.
Toplu resimlerin çekilmesinin ardından Mustafa Olgun ilçe meydanında uzun araç konvoyu ile hemşehrilerini selamladı.

Haber Resimleri