Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin KIYMA 2019-2020 yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.

Uzun bir tatilin ardından bir eğitim-öğretim yılına daha huzur ve güven içinde girmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Kıyma geleceğimizin güvencesi öğrencilerin ders başı yaparak, okulları, öğretmenleri, arkadaşları ve kitapları ile buluştuklarını, yeni eğitim-öğretim yılının tüm idareci, öğretmen, öğrenciler ve velilere hayırlı olmasını diledi.
Öğrencilere seslenen Başkan Kıyma, “Bir ülkenin ayakta kalmasının temel şartlarından birisi, verimli insan gücüdür. Bu nedenle geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan verimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için, tüm gücümüzle, sizlerin ihtiyacını karışılama çabası içindeyiz. Biz size güveniyoruz. Sizler; bizim de ülkemizin de geleceğisiniz” dedi.
Mesajında öğretmenlere de başarılar dileyen Kıyma, “Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Sizlere güveniyor, inanıyorum ve yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı