Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Başkanımız Hüseyin Kıyma, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Şanlı tarihimizde ve türlü savaşlarda, milleti ve devleti zor duruma düşüren afetlerde ve hain 15 Temmuz darbe girişimlerinde olduğu gibi bizleri ayakta tutan birlik ve beraberlik olmuştur” dedi.

15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi, demokrasiyi, ülke huzuru ve güvenliğini hedef alan ve millet ile devletin feraseti, cesareti, kararlılığı ve mücadelesi neticesinde ise akamete uğrayan FETÖ’cü bir takım darbecilerin girişimlerine karşılık milletin zaferinin yıl dönümü olduğunu belirterek, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutladı.

Başkanımız Hüseyin Kıyma, ülkenin ve devletin bekası, milletin huzuru ve güvenliği noktasında dünyada eşine rastlanmayan ölçüde büyük bir mücadele ve bu uğurda her yaştan, cinsiyetten, meslekten 251 şehit verildiğini ifade ederek şunları paylaştı:

“Aziz vatanımız, ülkemiz ve devletimizin bekası, asil milletimizin huzuru ve güvenliği konusunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, dünyada eşine az rastlanan bir mücadele, kararlılık, cesaret ortaya koyarak bu alçaklığı akamete uğratan Türk milleti, devleti ile omuz omuza bu hayasızlığa dur demiştir. Bu uğurda ise aralarında asker, polis, işçi, öğretmen, öğrenci, kadın erkek, genç yaşlı her kesimden 251 canını şehit vermiştir. Şanlı tarihimizde ve türlü savaşlarda, milleti ve devleti zor duruma düşüren afetlerde ve hain 15 Temmuz darbe girişimlerinde olduğu gibi bizleri ayakta tutan birlik ve beraberlik olmuştur. Bizim olmazsa olmaz olarak gördüğümüz birliğimiz, beraberliğimiz en önemli değerlerimizdendir ve bekamız için geleceğimiz için varlığımız için ilaç niteliğindedir. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tekrardan kutluyor, şehit olan, gazi olan ve şu an dimdik ayakta duran milletimize minnet duyuyor, yürekten teşekkürlerimi ve dualarımı sunuyorum” dedi


Haber Resimleri