Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Birkaç yıldır sürdürdüğümüz organik kavılca (siyez) buğday projemiz doğrultusunda geçtiğimiz yıl saha incelemeleri ve halk bilgilendirme toplantıları yapılmıştı.
Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma ve İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Osman Akman bir yılın ardından üretilen organik ata tohumu siyezin hasatını yerinde incelediler. Büyükkırık mahallemizde çiftçilerle bir araya gelen Başkanımız Hüseyin Kıyma olumlu sonuçlardan dolayı memnuniyetini dile getirerek siyez buğdayının önemi hakkında bilgilendirmede bulundu.
Başkanımız Hüseyin Kıyma konuşmasında şu görüşlere yer verdi.
“Ata tohumu olarak bildiğimiz ve diğer buğdaylara nazaran daha yüksek besleyiciliği ile öne çıkan siyez, son yıllarda organik pazarda yerini alarak ülkemizde ve dünyada aranan kıymetli bir ürün haline geldi. Yakakent Belediyesi olarak bu bilinçle üzerinde çalıştığımız siyez buğdayı için gerekli incelemeleri yaptırdık, markalaşma yolundaki projemizi hayata geçirme çalışmalarımızın sonunda ilk mahsulümüzü bu yıl aldık.
Olumlu görüşler aldığımız incelememizde, çiftçilerimize yakın bir süreçte ciddi adımlar atacağımızı kendilerine bildirdik.
Geçtiğimiz yıl tamir ve tadilatını yaparak organik ekmeklik un için faaliyete geçirdiğimiz su değirmenlerimizde organik siyez buğdayını öğüteceğiz.
Projeye destek veren ilçe Tarım ve Orman Müdürümüz Osman Akman ile ekibine ve hemşehrilerimize teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Haber Resimleri