Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkanımız Hüseyin Kıyma, mesajında, vatandaşlar ile devlet arasında köprü vazifesi gören muhtarların kamu hizmetinin mahallelere ulaştırılmasında önemli rol oynadığını belirtti.

Vatandaşa doğru hizmeti götürebilmek için muhtarların görüş ve önerilerinin çok değerli olduğunu anımsatan Başkan Hüseyin Kıyma, muhtarların bulundukları mahalle ve köyde devletin tüm kurumlarını temsil ettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Muhtarlar, görev mahallindeki vatandaşların, devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığı kolaylaştırmakla birlikte demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturur. Kamu hizmetlerinin mahallesine en hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Bu vesileyle gerek millet ve gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımızın çalışmalarında başarı, kolaylık ve esenlikler diler, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.”

 


Haber Resimleri