Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Mübarek Ramazan ayına adım adım yaklaştığımız üç ayların girişiyle başlayan kandiller geçidinin ikincisini bu hafta kutlayacağız.

Peygamber Efendimizin(sav) Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesinin yıl dönümü olan Receb ayının 27. Gecesini ‘Miraç Kandili’ olarak idrak edeceğiz.

Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğun, en yüce mertebeye ilerleyişidir. Resulullah’ın(sav) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ufuktur.

Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Hz. Peygamber’in insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek gerekmektedir.

Çünkü O’nun örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği değerler bütünü bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Hz. Peygamber’in örnek hayatı ile kendi hayatımız arasında sağlam bilgiye dayalı bir köprü kurmamız, insanlığa rehberlik edecek ve umut kapıları açacak ahlâkî duyarlılığa eriştiğimizin göstergesi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve bereket, dünyamıza huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni eder, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandilini en içten dileklerimle tebrik ederim.

Hüseyin KIYMA

Yakakent Belediye Başkanı