Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vatan topraklarını korumak için şahlanan Türk ulusunun muhteşem destanını Çanakkale’de yazdığını belirten Başkanımız Hüseyin Kıyma, mesajında şu görüşlerine yer verdi:

’18 Mart tarihi, vatan topraklarını bin bir zorluk ve yokluğa rağmen, canları pahasına koruyan kahraman ecdadımızın, vatan sevgisinin ne demek olduğunu dünyaya gösterdiği şanlı bir tarihtir. Tarihte eşine az rastlanan bir kahramanlık destanı ve bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi ile milletimiz; kendisini tarihten silmek isteyenlere ve imkansızlıklara rağmen büyük bir ders vermiş ve tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir. Her bir köşesinde ayrı bir kahramanlık hikayesi bulunan ve Çanakkale’yi geçilmez kılarak verdikleri mücadele ile düşmanlarının bile takdirini kazanmış olan ecdadımız ile ne kadar gurur duysak azdır.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü tarihte görülmemiş büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan bir zaferdir. Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğruna canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.’


Haber Resimleri