Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, bin aydan daha hayırlı olduğuna inanılan Kadir Gecesi ile ilgili mesaj yayımladı.

Başkan Kıyma mesajında, “Ramazan Bayramı’nın müjdecisi olan bu mübarek gecesi tüm halkımıza hayırlar getirsin” dedi.

Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu yazan Kadir Gecesi, 31 Mayıs Cuma gününü 1 Haziran Cumartesi gününe bağlayan günde idrak edilecek. Üç ayların sonuncusu olarak Ramazan ayının yirmi yedinci gününe denk gelen Kadir Gecesi’nin İslam alemi tarafından yardımlar ve ibadetlerle geçirilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Bu önemli günle ilgili Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, yazılı bir mesaj yayımladı. “Şükürler olsun ki rabbimize bir Kadir Gecesi’ne daha ulaştık” diyen Başkan Kıyma mesajında şu görüşlere yer verdi; “Kadir Gecesi Mübarek Ramazan ayının son günlerinde idrak edilen maneviyatı yüksek bir gecedir.

İslam aleminde bu mübarek gecede yapılan ibadetler, hayırlar ve duaların kabul olduğuna inanılır. Camilerimizde bu özel gece ile ilgili olarak düzenlenen programlarda Kadir Gecesi’nin manasına ulaşabiliriz.

Kadir Gecesi’nde eş, dost ve akrabalar arasında dargınlık varsa giderilmeli, küsler barışmalıdır. Bu özel günde sevdiklerinizle aranızda mesafe var ise mesaj veya arama vasıtasıyla günün anlam ve önemi hatırlatılmalıdır.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin İslam Alemi’nin Kadir Gecesi’ni kutlar, hayırlar getirmesini temenni ederim”.  Dedi.