Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Çevre konusunda toplumsal duyarlılığın artarak devam etmesi, gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılması amacıyla, Yakakent Belediyesi yeni projeler gerçekleştirmeye devam ediyor.
Çevreye, doğaya ve toplum sağlığına zarar veren tarihi geçmiş ilaçların ayrıştırılması ve diğer atıklardan ayrı bir şekilde toplanıp, doğru şekilde bertaraf edilebilmesi için ilçemiz eczanelerine atık ilaç toplama kutularımızı teslim ettik.
Böylece vatandaşlar ilçemiz eczanelerine, evlerinde bulunan kullanmadıkları ve tarihi geçmiş atık ilaçlarını bırakabilecek.

Atık ilaçların çöpe atılması ya da lavabolara dökülmesini engellemek için kontrollü bir şekilde atık ilaçların toplaması için çalışma başlattıklarını dile getiren Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma açıklamasında şunları söyledi.

“Atık ilaçların bilinçsizce atılması, lavabolara dökülmesi çevre ve insan sağlığını doğrudan etkilediğini biliyoruz. Tuvaletlere dökülen ilaçlar da kanalizasyon sistemine ve dolayısıyla arıtma tesislerinden bir yolla toprağa, yeraltı sularına ve denize karıştığı için zarar veriyor. Atık ilaçlar çevre ve tüm canlılar için ciddi bir tehlikedir. O yüzden doğru bir şekilde toplanması ve bertaraf edilmesi gerekiyor. Biz Yakakent Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu alarak, eczanelerimizin ve vatandaşlarımızın destekleriyle örnek bir çalışma gerçekleştireceğiz.”


Haber Resimleri