Merkez Mah. Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı No:1/101

Tel: (0362) 6112104
Tel: (0362) 6112005
Fax: (0362) 6112454

}

Hafta İçi Her Gün
08:00 - 17:00

Yakakent Cumhuriyet Meydanımız darbe girişiminin 3. yıl dönümünde düzenlenen anma etkinliğinde doldu taştı.

15 Temmuz 2016’da Fehtullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Yakakent halkı Cumhuriyet Meydanı’na akın etti. 

15 Temmuz’da kaybettiğimiz şehitler için Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek sloganlarının atıldığı programa saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

TÜRK MİLLETİ BİR DESTAN YAZDI

Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara teşekkür eden Samsun Vali Yardımcısı Sayın Sezgin Üçüncü,”15 Temmuz gecesi ülkemizi milletimizi demokrasimizi Cumhuriyetimizi aydınlık geleceğimizin yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır.

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Vatanımıza devletimize demokrasimize her şartta sahip çıkacağız ”dedi.

HALKIN ÜSTÜNDE BAŞKA BİR GÜÇ YOK

Yakakent Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma;” Bundan tam üç yıl önce bu meydanda ülkemize yapılan hain saldırın mücadelesini verdik.

Cumhurbaşkanımızın, çağrısından sonra meydanlarda toplandık. Bugün yine üçüncü yılında meydanlardayız. 15 Temmuz saldırısını basit bir ihtilal girişimi olarak görmüyorum.

Bana göre; 15 Temmuz atalarımızdan bize kalmış cumhuriyetimizi yok etmek için yapılan büyük bir katliam ve hain harekettir. 40 yıllık planın 20 saatte bozulduğu gün olan 15 Temmuz’u ne unutacağız, ne de unutturacağız. Allah’ım bize güç verdi ve hain saldırılardan korudu. Çanakkale saldırısına benzer bir saldırı yaşadık, Allah bir daha göstermesin” dedi.

AZİZ YAKAKENT HALKI İLE GURUR DUYUYORUM

Yakakent Cumhuriyet Meydanı’nı hınca hınç dolduran Yakakent’li hemşerilerine teşekkür eden Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Kıyma; ‘’ 15 Temmuz hain darbe gecesinde olduğu gibi, bugün bu meydanı dolduran ve 15 Temmuz ruhuna sahip çıkan Yakakent’li siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Böylesine güzel yürekli insanların olduğu güzel ilçemize hizmet etmekten gurur duyuyorum. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin.’’ dedi.

İkramların, ilahilerin, kasidelerin, şiirlerin ve sinevizyon gösterilerinin yapıldığı “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” programına Samsun Vali Yardımcımız Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Garnizon Komutanı Gürkan Demir, Emniyet Amiri Dursun Çiçek, Gaziler ve Şehit Aileleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, AK Parti Yakakent Kurucu İlçe Başkanı ve Yakakent Kızılay Şube Temsilcisi Ömer Tek, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Radi Şen, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Günel, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Saliha Korkmaz, Belediye Meclis Üyeleri,  AK Parti İl Kadın Kolları Üyesi Naile Yetmişbir, Kurum Amirleri, Muhtarlar, Belediye Birim Amirleri ve çok sayıda halkımız katıldı.


Haber Resimleri